هود آشپزخانه صنعتی

یکی از ملزومات اساسی هر آشپزخانه ( خصوصاَ آشپزخانه های صنعتی ) به واسطه حجم پخت و پز ، تعدد دستگاه های پخت و لزوم تهویه و گردش هوای مناسب هود می باشد . در آشپزخانه های صنعتی ( رستوران ، کترینگ و فست فود ) استفاده از هودهای صنعتی تولید شده با مواد اولیه مناسب و با کیفیت و همچنین سیستم های تهویه با قدرت متناسب با فضای آشپزخانه و میزان دستگاه های پخت امری ضروری به نظر می رسد که به واسطه آن می توان سلامت کامل پرسنل و محیط کار را حاصل نمود .


image001 

از هود صنعتی جهت جلوگیری ازپراکنده شدن حرارت گرما دود بخار و انواع گازهای سوخته شده ی مضردر محیط آشپزخانه رستورانها کافی شاپها فست فودها و آزمایشگاههای صنعتی و بیمارستانی به کار می رود که شرکت سبلان تهویه برودت با سالها تجربه در زمینه ی طراحی ساخت و نصب هود صنعتی و فیلتر و دودکش هود و همچنین سانتریفیوژجهت مکش هوای هود آماده ارایه هرگونه خدمات در این زمینه می باشد.
قابل توضیح است که هود صنعتی در احجام مختلف به صورت یک طرف شیب- سه طرف شیب- چهار طرف شیب یا به صورت مکعبی شکل از ورق استیل آلومینیوم و گالوانیزه و حتی ورق رنگی ساخته می شودکه در صورت سفارش مشتری به فیلتر یا صافی هوا و روغن مجهز می شودکه خود فیلتر نیز در انواع فیلتر آلومینیومی فیلتر استیل فیلتر نمدی یا پارچه ای و فیلتر توری تولید و بر روی هود نصب می گردد.
فیلترفلزی عمدتا در هود آشپزخانه های صنعتی و کارخانجات به کار می رود که کارایی این فیلترجهت جذب چربی و بخار مواد غذایی می باشد. فیلتر فلزی به خاطر اینکه امکان شستشو و نظافت مجدد داشته باشد از جنس آلومینیوم و استیل و در دو سایز یک اینچ و دو اینچ تولید میگردد.
شکل که به وسیله چند لایه توری آلومینیومی در داخل آن Uفیلتر مدل توری تشکیل شده از یک فریم
از نفوذ گرد و غبار جلوگیری میکند و قابل شستشو میباشد.
فیلتر پارچه ای (نمدی) اکثرا در محل دمش دستگاه های هواساز و فن کوئل ها تعبیه می شود.کاربرد فیلترپارچه ای در مکان های غبار آلود و ذرات ریز اهمیت داردو از ورود ذرات بسیار ریز به داخل فضاهای تهویه شده جلوگیری می کند. کاربرد فیلتر نمدی در آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز حایز اهمیت است.


image003 

 

مشخصات فنی :
1.    اسکت از قوطی فولاد یا استیل ( براساس سفارش مشتری )
2.    ورق استیل خشدار با ضخامت 0/8 الی 1 میلی متر
3.    دارای فیلتر استیل یا آلومینیوم ( براساس سفارش متری )
4.    دارای چراغ تونلی
5.    قابل طراحی و تولید در ابعاد استاندارد و سفارشی
 

 

image005

تقسیم بندی هودها:
عامل کلیدی در تقسیم بندیِ هودها،مکان هود نسبت به نقطه تولید یا فرار آلاینده است.مکان هود نسبت به منبع به تعیین مقدار جریان هوای لازم برای به دام اندازیِ موثر،کمک میکند. با توجه به این توضیح، هودها به سه دسته تقسیم میشوند:
1.    هودهای محصور کننده
2.    هودهای بیرونی(غیرمحصور)
3.    هودهای دریافت کننده(متحرک)

 

image007

 

آدرس:

شهرک امام خمینی ، بلوار الغدیر ، خیابان سعید آباد ، پلاک 230

تلفن :

02166004240

02166004098

02166230594

 

ایمیل :

sabalan_stb@yahoo.com

sabalantahviyeh@gmail.com 

تلگرام: 09389349094